Гениален гол спаси ЦСКА пред 8000 диви армейци

снимка: lap.bg

ЦСКА се измъчи здраво и едва би на Армията ФК Рига с 1:0 в Лига Европа. Непретенциозният тим от Латвия даде сериозен отпор на притеснените играчи на дебютиралия официално треньор Нестор. Ел Маестро. В Борисовата градина дойдоха около 8000 фенове на "армейците", но с изключение на един гениален миг, те не видяха абсолютно нищо градивно от своите любимци.

Все пак ЦСКА стигна до важна преднина от един чист гол преди реванша. Автор на попадението стана Тиаго Родригес в 49-ата минута. Бразилецът вкара със своя специалитет - удар от разстояние. Тиаго отбеляза с топовен шут от 30 метра, който изненада вратаря.

През първата част ЦСКА нямаше голово положение, а най-интересното бе хореографията на запалянковците в Сектор "В". Той бе пълен, защото УЕФА затвори Сектор "Г" и ултрасите се събраха именно във "В". През второто полувреме играчите на "червените" също се лутаха и показаха, че са безидейни, а краката им тежат заради активната физическа подготовка.

Със сигурност българския отбор го чака тежък реванш в Латвия, а с подобна игра няма да е сензация ЦСКА да срешне трудности с преодоляването на този квалификационен кръг във втория по значимост турнир на Стария континент.