Гениален гол на Бейл и тъпотии на вратар донесоха 13-ата Купа от ШЛ на Реал

снимка: marca.com

Реал Мадрид доказа, че е хегемон в Шампионската лига. "Кралете" завоюваха 13-ата си Купа от най-комерсиалния турнир на финала в Киев срещу Ливърпул. Испанският гранд се наложи с 3:1, а срещата предложи куп емоции от единия до другия спектър.

"Белия балет" и мърсисайдци изиграха нервно първо полувреме. В него нямаше голови опасности, а най-запомнящият се момент бе в 30-ата минута. Тогава звездата на отбора от града на Бийтълс - Мохамед Салах се контузи. След единоборство със Серхио Рамос египтянинът падна лошо на рамото си. Оказа се, че е невъзможно да продължи двубоя и се разплака, както сториха и хиляди невярващи фенове на Ливърпул.

Малко след това и Дани Карвахал от Реал напусна принудително.

Екшънът дойде през втората част. Първо в 51-ата минута вратарят на Ливърпул Кариус извърши нещо необяснимо глупаво. Той подари топката на Бензема, макар че я бе хванал. Франсето това и чакаше и вкара едно от най-лесните си попадения в кариерата.

Садио Мане обаче бързо възстанови ремито. Той се оказа най-съобразителен и след корнер и отклонена топка я достигна и с крак отблизо я заби в мрежата в 54-ата минута.

Развръзката се случи, след като резервата тази вечер Гарет Бейл влезе в игра. Първо в 64-ата минута уелсецът отбеляза невероятен гол. Той се извиси и със задна ножица посрещна пас с левачката. Топката влетя по много красив начин в мрежата. 10 минути преди края пак Бейл бе герой, а Кариус - грешник. Уелсецът стреля от над 30 метра, а вратарят допусна недопустим гаф. Вместо да избие лесно кълбото - то мина през кашкавалените му пръсти и  се озова зад него за 3:1.

Това бе всичко и Реал затвори гросмайсторски мача, след което бе даден старт на поредния бял купон. Няма и кам да е иначе - реал целуна 13-ата Ушата. 13-ата е на Гарет Бейл излезе със заглавие вестник Марка веднага след последния съдийски сигнал.