Газ Метан с Иван Лилов загуби в Еврочалъндж

снимка: basketball.bg

Отборът на Газ Метан, с Иван Лилов в състава си, загуби като гост от Катая (Финландия) в мач от група I от втората фаза на турнира по баскетбол за мъже "Еврочалъндж".

Румънският тим отстъпи със 75:79 (22:17, 17:9, 23:23, 13:30) точки. Лилов игра 32 минути като титуляр и бе най-резултатен с 18 точки, 2 асистенции, 2 отнети топки и 1 борба.

В класирането Газ Метан е на последно място с две победи и три загуби, а Пинар Кършияка (Турция) е на върха с актив с 4 победи и 1 поражение.

Натурализираният американец Ърл Роуланд се представи на ниво за тима на Рига (Латвия), който загуби от Билбао Баскет (Испания) с 65:76 точки в мач от втората групова фаза на турнира "Еврокъп".

Роуланд игра 29 минути и се отличи с 10 точки, 2 борби, 5 асистенции и 2 "откраднати" топки, посочва БТА.