Гари Спийд записа първа победа като мениджър на Уелс

Гари Спийд постигна първата си победа като мениджър на Уелс. В среща от турнира за Купата на Нациите "драконите" надиграха с 2:0 Северна Ирландия, като головете бяха дело на Арън Рамзи и Робърт Ърншоу, предава БТА.

Загубата за отбора, воден от Найджъл Уортингтън, означава, че ирландците завършват турнира без нито една спечелена точка и без реализиран гол.

В 36-ата минута Крейг Белами центрира отляво, вратарят Джони Тъфи изби топката, попаднала в Рамзи, който с удар с крак реализира третия си гол с екипа на Уелс. В 69-ата минута резервата Роб Ърншоу получи топката от Дейвид Котерил, обърна се и с шут от 20 метра направи резултата 2:0. Ърншоу се разписа в полза на "драконите" срещу Шотландия в сряда.

Уелс е съперник на България в квалификационна група "G" за Евро 2012 в Полша и Украйна.

Стартов състав на Уелс: Уейн Хенеси, Крис Гънтър, Нийл Тейлър, Джак Колисън, Дани Колинс, Дани Габидън, Дейвид Котерил, Крейг Белами, Стив Морисън, Арън Рамзи, Дейвид Воугън.