Гарет Бейл посече Белгия и прати Уелс на върха (ВИДЕО)

Суперзвездата на уелския футбол Гарет Бейл ознаменува юбилейния си мач номер 50 с екипа на националния отбор с изключително важен гол за минималната победа 1:0 над Белгия в дербито между двата най-добри състава от Група В на квалификациите за Евро 2016.

Стрелецът на Реал Мадрид бе точен в 25-ата минута и осигури четвъртия успех на Уелс в шестте изминали кръга до момента, като така британците се извисиха на първо място в класирането с 14 точки – три повече от Белгия.

По-важното за Уелс е, че преднината спрямо третия в класирането Израел е пет точки четири кръга преди края на квалификациите, така че триумфът над Белгия бе стратегически ценен за класирането на Европейско първенство.

4143160

Евентуална промоция на Уелс на Евро 2016 би сложила край на болезненото чакане за голям форум на страната, която не е участвала на турнири от най-високо ниво от 1958 година насам. Голът на Бейл пък бе негов 17-ти с националната фланелка, с който той нанесе първо поражение в квалификациите на Белгия.

Босна и Херцеговина направи битката в групата изключително интересна с победата си 3:1 като домакин на Израел. Бен Хаим даде аванс на гостите в 41-ата минута, но още до края на първото полувреме бе осъществен пълен обрат с попадения на Висча в 42-ата и на Един Джеко от дузпа в добавените минути. Крайното 3:1 отново фиксира Висча, с което донесе на Босна актив от 8 точки и макар отборът да е пети в класирането, се намира само на 1 точка от третия Израел и 4-ия Кипър.

All Goals - Bosnia & Herzegovina 3-1 Israel...by Bundes_Liga

Кипърците очаквано спечелиха с 3:1 визитата си на Андора (макар да изоставаха в резултата още във втората минута) и също остават в борбата поне за баражите.

Andorra vs Cyprus 1 : 3 All Goals & Highlights...by robhasanjes