Гарет Бейл дебютира с гол, но Реал Мадрид загуби първи точки (ВИДЕО И СНИМКИ)

Най-скъпият футболист в света Гарет Бейл дебютира с гол за Реал Мадрид, но "кралския клуб" загуби първи точки за този сезон, завършвайки наравно 2:2 при гостуването на Виляреал в среща от 4-ия кръг.

Уелският национал стартира като титуляр в схемата на Карло Анчелоти и се разписа през първата част, когато засече центриране на Дани Карвахал и от близко разстояние вкара за 1:1. Преди това Кани бе извел "жълтата подводница" напред в резултата.

Гарет Бейл бе заменен от Анхел Ди Мария след 62 минути игра, а Кристиано Роналдо и Джовани дос Сантос вкараха по още един гол, оформяйки крайното 2:2 в срещата. Като цяло двубоят на "Ел Мадригал" предложи отворен и атакуващ футбол, но и двата тима изтърваха още възможности за попадения.

Така Виляреал и Реал Мадрид продължават да бъдат с равен актив от точки - по 10, но изоставайки от лидерите Атлетико Мадрид и Барселона, които имат по 12 пункта след първите четири кръга.

Наставникът на гостите Карло Анчелоти рискува и заложи на двама дебютанти от първата минута - Гарет Бейл и Асиер Ияраменди. Карим Бензема оглави атаката на „лос меренгес", докато Иско и Кристиано Роналдо също помагаха на французина в предни позиции. Дебютантът Ияраменди партнираше на Лука Модрич в средната линия, докато Начо, Пепе, Серхио Рамос и Дани Карвахал действаха пред Диего Лопес в защита.

Джонатан Перейра и Джовани дос Сантос стартираха в атаката за домакините, докато Кани и Акино притесняваха отбраната на мадридчани през двата фланга.

Първата част на „Ел Мадригал" завърши при равенство 1:1, но може да се каже, че домакините пропуснаха отлични възможности да натрупат преднина в резултата. Отбраната на „кралския клуб" действаше хаотично и безобразно на моменти, а единствено отличните намеси на Диего Лопес оставиха Реал Мадрид в мача.

Още в 3' Джонатан Перейра размина Карвахал и се озова на метър от голлинията, но стреля твърде слабо и позволи на Диего Лопес да спаси. Десет минути по-късно отново стражът спаси мадридчани, отразявайки нов удар на нападателя.

Логичното се случи в 21', а слабата игра на „белите" бе наказана от Виляреал. Перейра и Пруно не успяха да вкарат топката във вратата на Реал, но това стори опитният Кани, който разпечата мрежата на гостите - 1:0.

В 29' Диего Лопес блесна с нова феноменална изява, който осъществи двойно спасяване срещу нахлулия Акино. Малко след това Реал Мадрид също показа зъби, но Серхио Асенхо отрази силен удар с глава на Рамос.

В 39' всички фенове на Реал Мадрид по света изригнаха, защото новата перла на „лос меренгес" Гарет Бейл реализира първия си гол с бялата фланелка. Даниел Карвахал проби отдясно и центрира успоредно на голлинията, където Гарет Бейл спечели битката за позиция с бранител на домакините и от близка дистанция вкара за 1:1.

И през втората част на „Ел Мадригал" продължи да бъде интересно, а гостите от Мадрид успяха да стабилизират играта си, търсейки крайния успех в мача.

В 49' Гарет Бейл показа сила на удара, но над вратата на Виляреал. В 56' пък се стигна до един от най-големите пропуски от началото на сезона, а късметът се усмихна на Реал Мадрид. Удар на Перейра бе успешно блокиран от Начо, но топката се озова право в краката на Коста. Футболистът на Виляреал стреля по посока напълно опразнената врата на гостите, но някак успя да не уцели очертанията й.

Пропускът на „жълтата подводница" бе напълно непростим, а домакините бяха наказани в 64'. Удар на Карим Бензема бе блокиран, но кълбото попадна право в Кристиано Роналдо. Португалецът стреля без забавяне, а макар и след рикошет, топката влетя в мрежата за 1:2.

Инкасираното попадение не смути домакините, които бързо се окопитиха и потърсиха изравняване. До такова се стигна в 70', когато Виляреал за втори път превзе вратата на Реал Мадрид. Кани напредна с топка в краката и стреля, но Диего Лопес парира. Кълбото обаче попадна право в Джовани дос Сантос, който с удар по земята успя да изравни за 2:2.

И до края на срещата двата тима продължиха да атакуват, видимо търсейки крайния успех. В 74' резервата Анхел Ди Мария стреля опасно, но покрай гредата.

В 80' аржентинецът бе съборен в наказателното поле, но реферът прецени, че няма основания за дузпа. Малко след това футболист на Виляреал стреля силно, но Диего Лопес за пореден път успя да спаси.

Пет минути преди края Кристиано Роналдо отново опита да вземе нещата в свои ръце, стреляйки силно от дъгата на наказателното поле. Серхио Асенхо успя да спаси, а при добавката португалецът изпрати топката твърде неточно в аут.