Гарет Бари: Реферът беше прав. Нямаше дузпа

снимка: БГНЕС

Капитанът на Астън Вила Гарет Бари поздрави главния рефера на снощния двубой между "лъвовете" и Хъл Сити Стив Бенет за решението му да отмени дадена в полза на домакините от Хъл дузпа. Бирмингамци спечелиха двубоя с 1:0 след автогол на Камил Заяте.

 

Бенет отсъди 11-метров наказателен удар в полза на "тигрите" в продължението на двубоя, но след протести от страна на гостите се консултира със страничния рефер и отмени своето решение.

 

"Не си спомням съдия да си е отменял решението до сега. Определено не се случва много често, но Стив Бенет заслужава похвала за направеното", споделя Бари пред Дейли Мейл.

 

"Гледах повторението и топката със сигурност отскочи от напречната греда, а не от ръката на Ашли (бел.ред. Ашли Йънг)."