Гана и Мали продължават напред, Гара Дембеле с решаващ гол (видео)

Отборите на Гана и Мали станаха последните ¼ финалисти в турнира за Купата на Африка.

В последните срещи от група D Гана завърши наравни с Гвинея 1:1, докато Мали победи с 2:1 тима на Ботсвана. Интересното е, че Гара Дембеле отбеляза изравнителния гол за Мали

Иначе в двубоя между Гана и Гвинея още в 28-та минута Баду откри резултата с много красиво попадение. Ганаецът с мощно воле извън наказателното поле не остави шансове за вратаря на Гвинея.

В последната минута на първото полувреме Гвинея успя да изравни резултата. Камара пробва нещо като центриране от левия фланг, но топката изненада вратаря на Гана - Кварасей и тя попадна в мрежата му. До края на мача ганайците се мъчеха да отбележат втори гол, но и това равенство им стигна за първото място в групата.

В другия двубой от тази група Мали имаше нужда от победа за да си осигури участие на ¼ финалите или да се надява на загуба на Гвинея.

Ботсвана успя да открие резултата в началото на втората част с гол на Нгеле. Футболистите на Мали успяха да изравнят след като направилия фурор с екипа на Левски - Гара Дембеле изравни. Бившият футболист на Локо (Пд) се оказа най-съобразителен в наказателното поле в 57-та минута и изравни резултата.

Победата за Мали донесе звездата на тима - Сейду Кейта, който с удар от границата на наказателното поле изненада вратаря на Ботсвана.

Така Мали успя да се класира за ¼ финалите, където ще срещне Габон. Гана пък ще спори за място на полуфиналите с отбора на Тунис.