Галиани разбра как да хули рефера без да бъде наказан

снимка: ройтерс

Вицепрезидентът на Милан Адриано Галиани стана поредният в лагера на „росонерите", който проплака от съдийството на Паоло Валери в градското дерби с Интер, загубено с 0:1.

Въпреки че реферът показа червен картон на Юто Нагатомов в 47-ата минута и символичните домакини се радваха на числено предимство през втората част, от щаба им заваляха критики към арбитрите.

Първо наставникът Масимилиано Алегри се изказа остро за отсъжданията на Валери, който не дал „чиста дузпа" и „отменил редовен гол" на „росонерите".

Повечето играчи на Милан споделиха мнението си след края на двубоя и също се присъединиха към настроенията срещу съдията в срещата.

Галиани пък разкри как може да се критикува арбитър, без да рискуваш да бъдеш наказан от съответната Съдийска комисия и футболна Федерация.

„Един адвокат ми сподели, че ако кажа, че реферът е бил „технически неадекватен", значи няма да бъда наказан. Така че това ми е мнението за него. Всички вестници му дадоха оценка 4 от възможни 10, значи наистина има защо", каза Галиани.

„Всички видяхте какво се случи и защо се случи. През целия мач представянето му беше доста странно. Говорих с Алегри по въпроса и ще видим как ще се измъкнем от тази незавидна ситуация", коментира още вицепрезидентът на Милан.

„Росонерите" допуснаха 4-то поражение в Серия А още в 7-ия кръг и само шест отбора имат по-малко точки от тях досега в кампанията. Селекцията на Алегри вече изостава с 8 точки от градския съперник и с цели 12 от лидерите Ювентус и Наполи.

„Постът на Алегри е сигурен, нямам никакво съмнение в способностите на състава ни - ние сме много по-добри, отколкото показва класирането", завърши Галиани.