Галиани: Дербито не е решаващо, не бива да се драматизира при загуба

галерия:

Вицепрезидентът на Милан Адриано Галиани направи опит да омаловажи значението на предстоящото „Дерби дела Мадонина" в събота.

 

Интер са само на 2 точки зад Милан и с една евентуална победа в двубоя те биха излезли начело в класирането. Въпреки това Галиани заяви, че мачът не е решаващ за титлата и не трябва да се прави драма дори при загуба.

 

„Да, наистина, който победи определено ще има предимство на психологическа основа, но от друга страна няма как един мач да се окаже решаващ за титлата, при условие, че има още достатъчно много срещи, където един или друг тим може да загуби или съответно да спечели точки," заяви той.

 

„Не бива да се драматизира дори при една евентуална загуба. Това не е решаващ и последен мач за сезона, така не смятам, че трябва да му се придава чак толкова важно голямо значение. Дербито е по-скоро важно не за титлата, колкото поради факта, че все пак тези мачове носят свой собствен особен заряд, който няма как да остави някого безразличен. Тези мачове са велики, защото един срещу друг не се изправят просто два отбора, а две традиции, две истории, фенове и така нататък," завърши Галиани.