Галатасарай заплете битката за плейофите

Карлос Аройо отбеляза победния кош за турския гранд Галатасарай при изключително важния успех с 67:66 (22:15, 10:14, 16:19, 19:18) над Локомотив Кубан Краснодар в среща от втората групова фаза на Евролигата за мъже.

Двата тима са равни на петото място в група "F" и изостават с точка от отбора на Байерн Мюнхен, който заема последната четвърта плейофна позиция.

Галатасарай и Локомотив изиграха равностоен мач в Краснодар, като последната четвъртина предложи на зрителите цели четири промени в лидерството.

Аройо, който наниза и тройка по-рано във финалната част, завърши с 14 точки, след като поднесе топката към коша на домакините в заключителните секунди. Манухар Маркоишвили пък отбеляза 19 пункта за турците при 5/8 от зоната за три точки, след като се завърна от лечение на получена през октомври тежка травма.

Дерик Браун отбеляза 29 точки за отбора на Локомотив, който водеше с три на почивката. Именно до края на втората четвъртина той вече беше с актив от 15 пункта.