Галатасарай спечели турнира в Добрич след 3:1 на финала

Отборът на Галатасарай (Истанбул, Турция) спечели международния турнир по волейбол за мъже, който завърши днес в Добрич.

На финала волейболистите на Галатасарай, водени от бившия селекционер на женския национален отбор на България Драган Нешич, победиха румънския Томис (Констанца) с 3:1 (25:23, 29:31, 25:19, 25:18 ), пред около 700 зрители в зала Добротица.

Така представителите на Галатасарай, сред които и българските национали Владо Николов и Теди Салпаров, завършиха без загуба в турнира и спечелиха купата.

Тимът на Томис остана на второ място, посочва БТА.

След отказа на Левски Волей да играе последен мач с Добруджа 07 (Добрич) домакините от Добрич заеха третата позиця в надпреварата.

Финалният мач можеше да бъде и с категорична победа за тима от южната ни съседка, но турците изпуснаха втория гейм, в който имаха минимално предимство от 2 точки почти до края. Но при резултат 23:21, те не можаха да затворят гейма, като допуснаха равенство 24:24.

Впоследствие Владо Николов, Теди Салпаров и техните съотборници пропуснаха няколко поредни възможности да приключат гейма в своя полза. Това обаче направиха румънските волейболисти още при първата отдалала им се възможност, като се оказаха по-издържливи във решаващите моменти.

За повече обаче състезателите на Томис нямаха сили и в следващите две части волейболистите на Галатасарай наложиха своето надмощие, като финализираха безпрепятствено геймовете и спечелиха крайната победа.