Галактически победител на Каменица ФЕНкупа в Димитровград

Хасковският тим на Галакси спечели регионалния полуфинал на юбилейното издание на Каменица ФЕНкупа за Хасково, Кърджали и Смолян на стадион "Раковски" в Димитровград. На второ място се класираха момчетата от Космополит 2000.

И двата тима отиват на Големия финал на юбилейната Каменица ФЕНкупа и ще се опитат да спечелят Голямата награда на турнира - посещение по избор на европейско футболно дерби.

Всички "обичайни заподозрени" бяха отстранени в ранна фаза на турнира - още в събота Хаус "скри" Слънце-то, миналогодишния регионален шампион и национален първенец от 2006. Бригада (Димитровград), които миналата година завършиха на второ място, бяха отстранени от Deek auto, а кърджалийските най-добри тимове Байкал и Арда 1924 също загубиха шанс за Големия финал.

Така до финала стигнаха два хасковски тима - Галакси и Космополит 2000, първите се наложиха трудно с 1:0 в полуфинала Deek auto, а Космополит направо "разби" Спартак с 5:0. Във финалния мач силите бяха изравнени, а Галакси поведоха в средата на първото полувреме.

През втората част двата отбора си размениха по един гол и така ФЕНкупата бе за Галакси. Шампионите получиха купата си на сцената под арката на Каменица ФЕНкупа от кмета на Димитровград Иво Димов, на трето и четвърто място се класираха отборите на Deek auto и Спартак от Кърджали, а с индивидуалните награди бяха отличени Атанас Траянов от отбора на Галакси ("Най-добър вратар"), Калин Калинов от Космополит ("Най-атрактивен състезател") и "Банския колос" от Хасковски минерални бани ("Най-спортсменски отбор").

Програмата на юбилейната Каменица ФЕНкупа продължава с регионалните полуфинали в Монтана следващия уикенд (14 юли - 15 юли).