Гаел Какута доволен от дебюта си за Челси

Станалият известен със скандала около привличането си в Челси Гаел Какута заяви, че е доволен от дебюта си за „сините" от Лондон. ФИФА отмени забраната той да играе с екипа на тима на Карло Анчелоти и французинът направи своя дебют този уикенд срещу тима на Уулвърхямптън, спечелен от Челси с 4:0.

 

„Не можех да играя заради забраната, което ме накара да се почувствам като в предсезонна подготовка", каза Какута пред Evening Standard. "Когато момчетата свършеха с тренировката си, аз оставах и следобеда, за да тренирам".

 

„Нямаше напрежение в мача срещу Уулвс, защото винаги когато играя, само се старая да дам всичко от себе си. Много по-лесно е да играеш с титулярите, защото футболът е по-бърз и имаш повече възможности за отигравания. Всички футболисти бяха зад мен и ми помогнахана със съвети, което бе много полезно", каза още Какута.