Футболната асоциация обвини Алекс Фъргюсън

снимка: БГНЕС

Мeниджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън бе обвинен от Футболната Асоциация в непристойно поведение. Обвинението дойде след инцидента по време на мача между „червените дяволи" и Хъл Сити на "Олд Трафорд", когато Фъргюсън възрази срещу решението на съдията Майк Дийн.

 

Сър Алекс има право да отговори на решението до 19 ноември. Шотландецът видимо не беше доволен от решението на съдията по време на мача, когато Майкъл Карик получи жълт картон, а малко по-късно реферът отсъди и фаул на Рио Фърдинанд срещу Бернард. Миналият сезон жестоките вербални атаки на Фъргюсън срещу играчите станаха пословични, той също така получи забрана да стои на страничната линия и глоба от 5000 паунда за сочене с пръст към реферa Марк Клатенбърг по време на загубата от Болтън, след като Патрис Евра бе сериозно провокиран от Кевин Дейвис. По време на същата кампания Фъргюсън бе видян да опонира и на още съдии.