Футболистите - най-богати сред спортистите

галерия:

Бивши и сегашни автомобилни състезатели доминират челото в списъка на най-богатите спортисти, който помества британският вестник The Sunday Times.



Първите две места обаче са заети от футболисти. Като най-богат е определен Дейв Уилън, играч на Blackburn Rovers през 50-те години на миналия век. Състоянието му се оценява на 190 милиона паунда. Следва го Дейвид Бекъм, който разполага със 125 милиона лири. Освен тях, в десятката на най-богатите спортисти влиза само още един представител извън автомобилните състезатели – боксьорът Ленъкс Люис.

 

Богатството му е оценено на 95 милиона лири и той е 4-ти в списъка. От действащите пилоти на последно място е шампионът от “Формула 1“ Дженсън Батън, с 43 милиона паунда. Останалите са бивши състезатели от същия спорт. От първите 100 места като цяло преобладават футболистите – 57, следвани от 9 играчи на голф. Любопитното е, че списъкът се оказва изцяло мъжки – в него няма нито една жена.