Футболистите на Атлетико: Загубихме, но с високо вдигната глава

Футболистите на Атлетико (Мадрид) не скриха разочарованието си от драматично изпуснатата победа във финала на Шампионската лига.

"Дюшекчиите" загубиха с 1:4 от Реал Мадрид след продължения, след като имаха аванс от 1:0 до третата минута на добавеното време, но допуснаха късен изравнителен гол.

"Тъжен съм, защото загубихме мач, в който бяхме толкова близо до победата. Такъв е футболът. До 93-ата минута купата беше в ръцете ни. Не мисля, че съперникът е бил по-добър от нас. Атлетико се бори до края. Загубихме, но с високо вдигната глава.

Сезонът за нас беше страхотен. Спечелихме титлата в Примера дивисион, а всички знаят колко трудно е това. Можем да бъдем горди. Естествено, когато си на финал, искаш да спечелиш. Опитахме всичко, бяхме много близо, но в крайна сметка не успяхме", заяви авторът на попадението за Атлетико в 36-ата минута на финала Диего Годин.

Играчите признаха, че загубата е тежка, но всеки един може да бъде горд, защото тимът направи силен сезон, в който спечели титлата на Испания и остана само на секунди от купата в Шампионската лига.

"Преди началото на продълженията (старши треньорът) Симеоне ни помоли да продължим да работим здраво. Бяхме близо до трофея, но той не е в ръцете ти, докато не чуеш последния съдийски сигнал. Борихме се отчаяно, а сега сме длъжни да поздравим шампиона.

В продълженията Реал беше по-добър, а ние бяхме много уморени и не успяхме да създадем почти никакви възможности. Това е футболът. Съперникът имаше съвсем малко време, но успя да изравни резултата. Реал победи и трябва да признаем, че това е заслужено. През този мач, както и през цялата година, се борихме като зверове. Гордея се с моя отбор", каза капитанът Габи, цитиран от БТА.

"Всеки един от нас се раздаде на 100 процента. В края просто не ни останаха никакви сили. Едновременно се чувствам горд и разстроен. Въпреки всичко, ние ще продължим да се борим за нови трофеи с този отбор", допълни Тиаго Мендеш.

"Много съм разочарован, защото купата беше толкова близо. Сега ни остава само да поздравим Реал, защото съперникът изигра страхотен мач, бори се до края и вярваше.

Ако бяхме загубили с 0:3, нямаше да ме е яд толкова. Но когато изпуснеш победата в последните секунди, винаги е тежко. Искахме тази купа, не се получи, но можем да бъдем горди от представянето си през сезона, защото показахме, че сме сред най-добрите", заяви Фелипе Луис.