Футболен оргазъм! Арсенал и Челси задоволиха всички

Арсенал и Челси сътвориха спиращ дъха спектакъл за 2:2 на "Емиратс" в последен двубой от 22-ия кръг в Англия. Двата тима играха на върха на възможностите си и по мнение на всички направиха мач №1 на сезона във Висшата лига до момента.

През първата част се получи страхотна среща, която макар че не донесе попадения задови с красота, бързина и майсторски изпълнения. През второто полувреме обаче на терена в Лондон бе неописуемо. Вероятно след него съжаляват само най-върлите привърженици на двата отбора, заради изпуснатите 3 точки.

Цели 4 гола паднаха, а футболът бе чудесен. В 63-ата минута Уилшър изведе Арсенал напред. След великолепна атака Уилшър завърши с мощен удар, който се отби в гредата и с еозова в мрежата. Това бе първи гол на този играч в шампионата от 2 години.

В 67-ата Челси изравни след точна дузпа от Еден Азар.

Шоуто обаче тепърва предстоеше. В 83-ата минута Дзапакоста се пребори добре отдясно и даде пас по земя. От 6-7 метра Маркос Алонсо не даде шанс да Петер Чех и "сините" обърнаха. "Артилеристите" не се предадоха и заредиха атаки. В продълженията Ектор Белерин с велик гол "от джроб" с десния крак прониза за втори път вратата на Челси.

Веднага след това гостите имаха невероятен шанс да бият и драмата да стане по Хичкок. Първо Мората изскочи сам срещу Чех, но стреля право във вратаря, а после и Дзапакоста с бомбен шут едва не счупи горната греда.

В крайна сметка - 2:2 и наслада за безпристрастните фенове на Цар Футбол.

След мача Арсенал е шести с 39 точки, а Челси - трети с 45 пункта.