Фулъм сдаде битката за оцеляване

снимка: fulhamfc.com

Кардиф Сити се наложи с 3:1 над гостуващия Фулъм в мач от  29-ия кръг на английското футболно първенство.

С победата тимът от Уелс се изкачи на 18-а позиция с 25  точки, а лондончани останаха на дъното с 21 точки, след като  записаха девети пореден мач без успех във Висшата лига.

Домакините откриха резултата в края на първата част, когато  след удар на Крейг Нуун топката отскочи към непокрития Стивън  Колкър, който отблизо я прати в мрежата. Гостите изравниха в 59-ата минута.

Йоргос Карагунис центрира от корнер, Джони Хайтинга продължи с глава и Люис Холтби от  няколко метра засече в мрежата за 1:1. Осем минути по-късно Кардиф отново поведе.

Джордън Мъч  центрира от ъглов удар и Колкър с глава направи 2:1 след  неубедителна изява на вратаря Мартен Стекеленбург. В 71-ата минута домакините решиха всичко с трети гол.  Нуун центрира отлично в пеналта, Мъч засече с глава,  Стекеленбург успя да избие, но топката се отби от Саша Рийтер и  влезе в мрежата на Фулъм.

Саутхямптън се наложи над Кристъл Палас с 1:0 като гост и се утвърди на деветото място с 42 точки. Единственото попадение реализира английският национал Джей  Родригес, който се възползва от грешка на вратаря Хулиан Сперони и се разписа в 37-ата минута. Норич и Стоук Сити не излъчиха победител след 1:1 на "Кероу  Роуд".

Брадли Джонсън откри с глава в 57-ата минута след центриране на Робърт Снодграс от фаул от дясно, но четвърт час по-късно  Джонатън Уолтърс изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на  Себастиан Басонг срещу Джон Гуйдети в пеналта.

В 78-ата минута Уолтърс получи директен червен картон за  грубо нарушение срещу Александър Тетей, но домакините не успяха  да се възползват от числения си превес до края на двубоя.