Фулъм без Берба с рутинна загуба на "Стамфорд Бридж"

Челси успя да се върна на пътя на победата, но по много труден начин, след като спечели едва-едва с 2:0 срещу Фулъм, за който на терена не беше контузеният Димитър Бербатов.

Попаденията в срещата бяха дело на Оскар в 52', и Оби Микел в 84', като "сините" бяха по-добрият отбор, но срещата като цяло бе скучна и лишена от положения. Челси пък показа еднообразна игра, която не впечатли феновете на "Стамфорд Бридж".

Въпреки това победата трябва да закрепи поразклатеното самочувствие на лондончани, които записаха две поредни загуби - срещу Евертън и Базел, като този път възпитаниците на Жозе Моуриньо предотвратиха нов резил у дома.

"Сините" събраха 10 точки и оглавиха класирането след загубата на Ливърпул, но Арсенал и Тотнъм имат шанс още утре да изпреварят градския съперник. Фулъм пък падна до 17-о място с едва 4 точки.

През цялата първа част Челси играеше по един и същ скучен начин, като най-доброто им положение беше в 6'. Тогава Иванович се включи в атака и центрира отлично към Ето'и, чийто удар бе спасен от Стокдейл.

Това обаче не беше най-опасната ситуация в срещата, след като по-късно Дарън Бент бе изведен абсолютно сам срещу вратаря. Бившият английски национал имаше време да си нагласи топката и да реши какво да прави, но стреля прави в краката на Чех - равенството се запази.

Челси имаха още една опасна ситуация до края на полувремето, но удар на Коул мина встрани от вратата след рикошет - 0:0 след наглед скучно полувреме.

Втората част започна далеч по-добре, след като Челси създаде няколко положени и в 52' вратата на Стокдейл бе разпечатана - Шурле надбяга Рийтер и центрира в наказателното поле. Там Ето'о достигна до топката и центрира в малкия пеналт, където от няколко метра Оскар бе безпощаден - 1:0.

Само две минути по-късно гостите можеха да изравнят след центриране на Касами, но след като топката мина през купа от играчи Сидуел не успя да намери очертанията от отлична позиция.

До края на срещата домакините водеха играта, а гостите дори не стигаха до удобни ситуации. От своя страна Оскар и Торес се отчетоха с пропуски, но в 84' Стокдейл най-накрая бе преодолян от Оби Микел с акробатично воле - 2:0 и победа за Челси.