Фърги оправда реакцията на Рууни

Босът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргъсън оправда своята млада звезда Уейн Рууни, който реагира доста гневно на своята смяна при снощната победа на "червените дяволи" с 1:0 като гост на Бешикташ.

Английският национален бе заменен от Димитър Бербатов след 60 минути игра, след като започна мача сам в атака. Той реагира гневно веднага щом видя табелата със своя номер, а след като седна на пейката захвърли ядосано бутонките си в стил Кристиано Роналдо. Фъргюсън обаче заяви:

"Смяна на Уейн винаги влиза в моите планове. Той игра като самотен централен нападател цял час. Той никога не се радва, когато го сменявам. Уейн има толкова енергия, че иска да играе през цялото време".

Босът на Юнайтед потвърди, че полицията е спряла агитка от фенове на Бешикташ, която е искала разправа с гостите. Той добави освен това, че Джони Еванс е бил осветяван с лазер по време на мача. Фърги завърши с думите: "Това се случи през първото полувреме, но полицията се намеси".