Фреди Люнгберг: Очаквам отворен мач с атакуващ футбол

Днес отборът на Швеция излиза в решителен мач срещу Русия за класиране на 1/4 финалите. Дори равенството ще е достатъчно на шведите за да продължат, заради по-добрата им голова разлика.


Играчът на скандинавците Люнгберг даде кратък коментар за двубоя довечера.


„Ще бъде сблъсък между два различни стила на игра. Мисля, че играхме добре срещу Гърция и Испания. Можем да вложим повече скорост в играта си, но като цяло трябва да се опитаме да я стабилизираме."


Люнгберг бе принуден да играе на непривичен за него пост при загубата от Испания. Все пак предвид очакваната атакуваща тактика на тима му тази вечер, очаква той и съотборниците му да подходят по-агресивно и отново да заиграе в по-предна фаза на офанзивата на тима.


„Мисля, че трябва да изчакаме и да видим с каква единайсеторка ще излезе съперника и дали ще играе атакуващо или не. Очаквам мачът да е много отворен, смятам, че руснаците ще нападат много, но това ни устройва напълно.", твърди бившият халф на Арсенал.


Руснаците ще се подсилят със завръщането на Аршавин в състава им, докато в лагера на шведите все още цари напрежение относно състоянието на звездата на тима - Златан Ибрахимович. „Той е много, много добър състезател и ние искаме да излезем с най-добрите си играчи тази вечер, затова ще стискам палци, той да е ОК и да започне срещата.", пожелава си Фреди.