Фред със 17-ти гол за Флуминенсе при равенство със Сао Пауло

снимка: fluminense.com.br

Нападателят Фред вкара своето 17-о попадение от началото на първенството на Бразилия за Флуминенсе и помогна за равенството 1:1 при гостуването на Сао Пауло в 34-ия кръг.

След този резултат и поражението с 0:1 снощи на Атлетико Минейро от Коритиба, Флуминенсе се приближи още до титлата, тъй като има 9 точки аванс четири кръга преди края. Флу води със 73, пред Атлетико Минейро с 64, Гремио с 63, Сао Пауло с 59, Ботафого и Интернасионал по 51.

Палмейрас - отборът с най-много титли в Кампеонато Бразилейро, пък остава под сериозна угроза от изпадане в Серия В, след като завърши 2:2 у дома с Ботафого. Палмейрас е две места под спасителната 16-а позиция с 33 точки, със 7 по-малко от Баия и Португеза.

Аржентинският нападател Ернан Барктос вкара и двата гола за Палмейрас, а уругвайският плеймейкър Николас Лодейро вкара един гол за Ботафого и подаде за още един.

В Сао Пауло домакините откриха резултата в 5-ата минута на второто полувреме чрез Луиш Фабиано, който наказа грешка на защитника Джум, който не успя да върне както трябва към вратаря си Диего Кавалиери.

Почти по същия сценарий и гостите от Рио де Жанейро изравниха, след като бранителят на домакините Рафаел Толой не успя да изчисти центриране от дясно на Самуел.

Намиращият се на 3-о място отбор на Гремио се наложи с 1:0 у дома над Понте Прета, благодарение на гола с глава на Андре Лима, който се разписа след подаване на ветерана Зе Роберто от корнер.