Фрайбург отново не спечели у дома

снимка: scfreiburg.com

Фрайбург загуби с 1:3 от гостуващия Щутгарт в последен мач от 12-ия кръг на германското футболно първенство.

Така възпитаниците на Кристиан Щрайх продължават без победа на собствен терен от началото на сезона в Бундеслигата и останаха в опасната зона на 16-ото място с актив от само 8 точки. Щутгарт пък прекъсна серия от четири мача без успех в шампионата и се изкачи на осма позиция с 16 точки.

Гостите стартираха по-добре под дъжда на "Маге Солар Щадион" и взеха ранен аванс с два бързи гола. Ведад Ибишевич откри резултата след центриране от ляво в наказателното поле на Кристиан Гентнер в деветата минута. В следващата атака Тимо Вернер удвои след самостоятелен пробив от ляво.

Двубоят продължи равностойно, въпреки че атаките на гостите изглеждаха по-опасни. В 78-ата минута резервата Майк Ханке върна интригата в мача. Той намали пасива на Фрайбург с първото си докосване след като Никлас Хьофлер му свали топката около точката на дузпата след центриране от ляво на Адмир Мехмеди.

Четири минути по-късно обаче при контраатака за гостите 17-годишният Тимо Вернер се измъкна в чиста позиция и преодоля за трети път Оливер Бауман, с което реши мача.

В последните секунди Щутгарт можеше да стигне и до четвърто попадение, но Александру Максим нацели страничната греда от фаул от 25 метра.