Фрапантни пропуски отново провалиха Литекс

Литекс за втори пореден път пропуска победата във Виктория футболно първенство заради неспособността си да реализира чистите си голови положения.

„Оранжевите" завършиха наравно 0:0 като домакини на Миньор и отново страхада от липса на ефективност в офанзивен план. Миналата седмица възпитаниците на Христо Стоичков не можаха да спечелят трите точки в Пловдив срещу Локомотив, завършвайки наравно 1:1.

Сега в груб мач с много жълти и един червен картон домакините разочароваха привържениците си с тотална голова немощ, като дори не можаха да се възползват от дузпа през първото полувреме.

Момчил Цветанов се нагърби с отговорността да се разпише от бялата точка, но не можа да преодолее вратаря Боян Пейков, който хвана удара от 11-те метра. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Христозов срещу Галин Иванов.

През първото полувреме гостите от Перник също могат да съжаляват за пропуснатото си положение, след като в 22-ата минута Крум Бибишков пробва да прехвърли елегантно стража Илко Пиргов, но в крайна сметка вратарят изби в корнер.

Иначе пропуск за Литекс до почивката направи и Галин Иванов, чийто удар от десетина метра бе париран блестящо от Пейков.

Ваюши си спечели негодуванието на публиката в 54-ата минута, когато бе изведен сам срещу вратаря от Герасим Заков, но се засуети и в крайна сметка немощният му удар към вратата бе избит от голлинията от Венци Василев.

По-късно в мача отново Ваюши не можа да се разпише, но големият пропуск през второто полувреме направи новото попълнение Костадин Башов. Той получи топката от Миланов, но Башов стреля високо над вратата от отлична позиция.

В 92-ата минута на срещата Ванчо Траянов получи втори жълт картон и така гостите от Миньор доиграха срещата с намален състав.