Франк де Бур признава за интерес към Тео Янсен от Твенте

Треньорът на новия шампион на Холандия Аякс Франк де Бур призна, че желае да привлече в редиците си съотборника на Николай Михайлов в Твенте Тео Янсен. Холандският специалист разкри пред De Telegraaf, че гигантът от Амстердам вече си е осигурил подписа на младия южноафриканец Тулани Сереро от Аякс Кейп Таун.

 

„Определено искаме да подпишем с Янсен", заяви де Бур. „Преговаряме с още трима играчи, а вече привлякохме Сереро".

 

Янсен отиде в Твенте от Витес през 2008-ма година и бързо се превърна в основен играч на отбора от Еншеде. Националът има клауза в договора си за продажба за около 3 милиона евро.

 

Нападателят на АЗ Алкмаар Колбейн Сигторсон вече е договорил личните си условия с Аякс, според холандските медии. 21-годишният футболист ще подпише за четири години, но се очаква АЗ да приеме цената за него, предлагана от амстердамския колос.

 

Аякс е близо до привличането и на 24-годишното острие на шампиона на Втора дивизия РКС за около 600 000 евро, като се очаква трансферът да бъде финализиран тази седмица.