Франция срази Бразилия на финалите на Световна лига

Отборът на Франция шокира домакините от Бразилия, побеждавайки ги с 3:1 гейма (27:29, 25:21, 31:29, 25:19) в първия мач от Финалната шестица на Световната лига. Почти 10 хиляди привърженици подкрепяха "кариоките" в зала Мараканазиньо в Рио де Жанейро, но водени от Антонин Рузие и Ървин Нгапет, французите стигнаха до заслужена победа.

"Петлите" си осигуриха място на финалите в Рио, след като на финала във Втора дивизия победиха България с 3:0 гейма във Варна.

Първият гейм в Рио започна със солидна преднина за домакините - 13:7. Тя обаче постепенно бе заличена от "петлите", а в крайна сметка Бразилия все пак стигна до успеха след две блокади за 29:27.

4145106

Във втората част Рузие и Нгапет се разиграха и Франция изравни след 25:21. Последва нов драматичен гейм, в който резултатът се движеше точка за точка преди да се стигне до 31:29 за "петлите".

В четвъртия гейм Франция започна по-добре, пое водачеството с няколко точки и го запази до края, когато няколко поредни точки доведоха до крайния успех с 25:19.

За успеха най-резултатен бе Рузие с 21 точки, а Нгапет добави 16. За Бразилия Рикардо Лукарели се отчете с 19 точки, пише сайтът на БНТ.