Франция показа мускули срещу Норвегия

Един от съперниците на България в квалификациите за Европейското първенство във Франция през 2016-та година – Норвегия – претърпя тежко поражение с 0:4 като гост на Франция на „Стад дьо Франс“.

В 15-ата минута един от най-желаните вътрешни халфове на Стария континент – Пол Погба – откри резултата, след като засече по красив начин центриране от левия фланг на Матьо Валбуена.

Отново плеймейкърът на Олимпик (Марсилия) асистира за второто попадение на „петлите“ в 52-ата минута, като този път намери отлично на границата на наказателното поле Оливие Жиру и нападателят на Арсенал с великолепно воле направи 2:0.

Съотборниците в Нюкасъл от изминалия сезон Матьо Дебюши и Лоик Реми комбинираха в 67-ата минута, за да може нападателят, който е собственост на Куинс Парк Рейнджърс, да реализира за 3:0 на празна врата отблизо.

В 69-ата минута Валбуена направи третата си асистенция, като този път изведе на страхотна стрелкова позиция Жиру и острието на Арсенал се разписа за крайното 4:0. Така „петлите“ зарадваха феновете си с убедителна победа в първата от трите си контроли непосредствено преди началото на Световното първенство по футбол 2014 в Бразилия, което стартира на 12-ти юни.

Селекцията на Дидие Дешам след три дни ще приеме Парагвай на стадиона в Ница, а в Лил на 8-ми юни ще гостува Ямайка.