Франция победи Исландия след впечатляващ обрат (ВИДЕО)

Националният тим на Франция победи с големи трудности скромния тим на Исландия с 3:2.

На стадион „Дю Айно" във Валансиен възпитаниците на Лоран Блан започнаха срещата без голяма част от звездите си и бяха наказани от гостите, които в 27-та минута откриха резултата чрез Бярнасон, оставен от френската защита да излезе сам срещу Стийв Манданда.

Седем минути по-късно ситуацията стана съвсем изненадваща, след като Сигторсон получи отлично подаване в наказателното поле и покачи на 2:0, а полувремето завърши със солиден аванс в полза на островитяните.

След почивката обаче „петлите" подобриха играта си и в 52-та минута те намалиха изоставането си. Матийо Дебюши бе точен, макар топката да стигна до него с голяма доза късмет след рикушет в крака на исландски бранител.

Гостите все пак успяха да удържат аванса си от един гол до 85-та минута, но тогава Франк Рибери завърши образцова атака и изравни - 2:2.

Две минути по-късно Адил Рами бе безпощаден за 3:2, а Франция осъществи пълен обрат. Това остави Лоран Блан непобеден начело на „петлите" вече близо 2 години.