Франция напомпа мускули срещу джудже

Световният шампион за 1998 година Франция също изигра последната си приятелска среща преди Мондиал 2014 в Бразилия, като днес "петлите" разнебитиха със 8:0 непретенциозния тим на Ямайка.

По два гола за французите отбелязаха Карим Бензема, Блейз Матуиди и младият Антоан Гризман, докато по веднъж се разписаха Йоан Кабай и Оливие Жиру.

Така "петлите" осъществиха и генерална репетиция преди първия си двубой от Група Е на Световното първенство срещу Хондурас след точно една седмица.

Селекционерът на Франция Дидие Дешам започна в схема 4-3-3, като Оливие Жиру, Карим Бензема и Матийо Валбуена стартираха в предни позиции. Йоан Кабай, Блейз Матуиди и Муса Сисоко пък започнаха в средната линия, докато Патрис Евра, Мамаду Сахо, Рафаел Варан и Матийо Дебюши бяха наредени пред вратаря Уго Лорис.

Още до почивката Франция дръпна с три гола аванс, докато играчите на Ямайка видимо не бяха от класата на своя съперник.

4091592

Резултатът бе открит в 17', когато халфът на ПСЖ Йоан Кабай разпечата вратата на Барет. Оливие Жиру отклони с глава топката към нахлуващия в наказателното поле Кабай, който от своя страна не сбърка - 1:0.

Само три минути по-късно Франция удвои, а първото си попадение в мача реализира Блейз Матуиди. Чернокожият полузащитник получи подаване от Карим Бензема и с мощен изстрел с левия крак покачи на 2:0.

4091591

До почивката "петлите" добавиха и трето попадение на сметката си, а точен бе Бензема. Нападателят на Реал Мадрид стреля през няколко футболисти на Ямайка и с десния крак реализира технично за 3:0.

След почивката "петлите" продължиха да забавляват публиката, а головете валяха един след друг. Още в 53' с попадение се отчете и Оливие Жиру, който се разписа след втора асистенция в двубоя на Карим Бензема, а десет минути по-късно Бензема вкара и втория си гол в спаринга. "Десетката" вдигна трибуните на крака с превъзходен изстрел с десния крак, който изпрати кълбото право под напречната греда на вратата.

4091594

В 66' Блейз Матуиди също отбеляза втори гол в срещата и покачи на 6:0, а в последните петнадесет минути дойдоха и миговете на младия Антоан Гризман. Нападателят на Реал Сосиедад увенча влизането си в игра с две попадения, първо разписвайки се след асистенция на Валбуена, а след това и бележейки след голово подаване на Муса Сисоко.