Франция на 1/4 финалите на Купа "Дейвис"

Франция се класира за четвъртфиналите в елитната Световна група на турнира за Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.

Жулиен Бенето и Микаел Льодра надделяха над Джонатан Елрих и Дуди Села със 7:6(3), 6:1, 6:0 в мача на двойки в Руен и дадоха непреодолим аванс на домакините от 3:0 победи. Така Арно Клеман стартира с успех като капитан на "петлите".

Двубоят при дуетите беше оспорван само в първия сет, в който французите спечелиха след тайбрек, посочва БТА.

До края на мача Бенето и Льодра дадоха още само гейм на съперниците си, за да триумфират след 1:46 час игра.

На четвъртфиналите от 5 до 7 април Франция очаква победителя от мача между Аржентина и Германия. Южноамериканците водят с 2:0 победи след първия ден в Буенос Айрес.