Франция и Уругвай ще играят на финала на Световното за младежи

Уругвай ще спори с Франция на финала на Световното първенство по футбол за младежи (до 20 години), след като измъкна равенство три минути преди края на редовното време в мача с Ирак и после спечели при дузпите.

Уругвай, който е финалист от 1997-а година в този турнир, спечели със 7:6 при изпълнението на наказателните удари, като преди това в 120 минути резултатът беше 1:1.

Франция, която по-рано вчера елиминира състава на Гана, ще играе за първи път на финал в тази възраст. Халфът Саиф Салман провали Ирак, след като при решителната дузпа прати топката надх горната греда, а преди това и двата отбора пропуснаха по веднъж.

Най-напред вратарят Мохамед Хамеед спаси удара на Джани Родригес от Уругвай, а Али Фаез също не улучи вратата при първите пет дузпи. Иначе в редовното време иракчаните първи откриха резултата през първата част, като Али Аднан се разписа директно от фаул.

Три минути преди края на 90-те обаче резервата Гонсало Буено от воле изравни. Иракчаните имаха и по-сериозна подкрепа от феновете на домакините, които прехвърлиха симпатиите си към тях след отпадането на турците по-рано.

По улиците на Багдад и другите големи градове пък мачовете се гледаха по кафенета и ресторанти и също събраха много хора.