Франция и Испания на 1/2-финал на Евробаскет

За трети пореден път на голям баскетболен форум един срещу друг ще се изправят Франция и Испания, след като спечелиха 1/4-финалите си на европейското първенство.

"Петлите" се наложиха срещу Латвия с 84:70, като имаха затруднения да почивката и дори в един момент губеха с 8 точки. В края на втората част обаче Тони Паркър избухна с 9 поредни точки, като завърши общо с 18, а след това тимът му затегна защитата и за балтийците нямаше връщане назад.

Много по-интересен бе другият мач, в който испанците се наложиха над Гърция със 73:71 и за 9-и път поред стигнаха до полуфиналите на европейско първенство. Мачът очаквано бе много оспорван, като иберийците успяха да се откъснат едва в последната четвърт.

В края гърците си приближиха на точка, а Пау Гасол изпусна един наказателен удар, но опитът на Янис Антетокумпо от центъра не бе точен. Гасол отново бе над всички за победителите с 27 точки, 9 борби и 3 асистенции, а Никола Миротич добави 18 точки.

Виктор Клавер пък се включи отлично с някои ключови борби. Французите победиха Ла Фурия през 2013 и 2014 година, но сега испанците ще опитат да вземат реванш. Полуфиналният двубой е в четвъртък от 22,00 часа.