Франция и Беларус се класираха за 1/4-финалите на Евро 2013

снимка: fibaeurope.com

Отборът на Франция си гарантира участие на четвъртфиналите на Европейското първенство по баскетбол за жени, след като постигна четвърта победа в четири мача в група F на втората фаза. Французойките отнесоха с 64:49 Чехия.

Сандрин Груда вкара 21 точки и спечели 10 борби за домакините, а Изабел Якобу добави 14 и взе 10 борби.

Тимът на Франция нанесе своя удар във втората и в третата четвърт, когато не позволи на Чехия да вземе повече от 5 борби под кошовете и завършваше 75 % от атаките си. За Чехия Петра Куличова вкара 10 точки, а Елхотова и Зрустова добавиха по 9.

Напред продължава и отборът на Беларус, който отнесе Великобритания със 71:61, информира БТА. Мачът влезе при 46:43 в четвъртата част, но Беларус просто не остави шанс на съперничките си.

Кацаряна Сницина вкара 15 точки, а Тацяна Лихтарович добави 14. Джоана Лийдъм вкара 16 за британките.

Чехия, Сърбия и Великобритания ще се борят за последните две места в четвъртфиналите.