(ФОТОФАКТ) Президентът и феновете на Ботев зарязаха тима

Ботев падна вкъщи от Дунав с 0:2 в директната битка за топ 6 в Първа лига, предаде от мястото на събитието репортер на Sporta.bg. Загубата бе толкова болезнена за шефовете и феновете на "канарчетата", че се стигна до нещо невиждано в Коматево. А именно - президентът Ангел Палийски си тръгна от стадиона около 20 минути преди края на срещата. Същото сториха и голяма част от бултрасите, които иначе се славят като изключително верни на любимия си клуб.

Мача от ложите изгледа националният селекционер на България Петър Хубчев. Компания му правеха помощниците му в държавния тим, които чинно си записваха нещо в тефтерите.

По-изненадващо обаче бе присъствието на мача на друг треньор - този на Локо (Пд) Едуард Ераносян. Наставникът на "смърфовете" бе взел мерки, за да не го обиждат феновете на Ботев като се бе настанил прав край тъчлинията, вместо да заеме място на трибуните.

4163856

Нищо не предвещаваше драмата за домакините в началото, когато те удариха греда, а после получиха шанса да изпълнят дузпа, свирена от рефера Станислав Тодоров. Изстрелът от бялата точка на капитана Лъчо Балтанов обаче бе спасен от резервния страж на русенци Антонов, който днес бе титуляр.

Явно тези два момента повлияха свръх отрицателно на Ботев, защото последва спад в играта. Така в 45-та минута гостите съумяха да поведат при една от редките си контри.

Голът заби Бирсент Карагерен, който е бивш играч на кръвния враг на "жълто-черните" - Локомотив (Пд). Попадението отприщи бурна радост у Бирсент, който дори си съблече фланелката и почна да дразни с жестове феновете на Ботев. Естествено - бултрасите отвърнаха с обидни скандирания на расова основа срещу самозабравилия се Карагерен.

През втората част пак Карагерен в 70-ата минута потопи тотално Ботев. Това накара президента Ангел Палийски бесен да се изниже от Коматево. Той влезе в джипа си и с мръсна газ изчезна под ядосаните погледи на феновете.

Всъщност - голяма част от привържениците на "канарчетата" последваха примера на Палийски и си биха камшика от стадиона.

След този двубой Дунав взе сериозен аванс в борбата за топ 6 пред Ботев. Русенци имат в актива си 31 точки на шестата позиция, а пловдивчани са с 27 пункта на седмо място.