Фортуна остана без загуба след равенство срещу Шалке

Дани Шахин вкара два гола за отбра на Фортуна Дюселдорф, който стигна до 2:2 у дома срещу Шалке и остана непобеден след шестия кръг на сезона от германското първенство по футбол.

Клаас-Ян Хунтелаар вкара първия гол за първенството срещу новаците от Дюселдорф, селд като изненада цялата отбрана и вратаря на домакините в 13-та минута. Холандският нападател укроти топката на гърди след изпълнение на странично хвърляне и се вряза през отбраната, за да преодолее с лекота стража с удар до дясната греда на неговата врата.

Жоел Матип добави друго попадение за Шалке само седем минути след това на Хунтелаар, но Шахин намали малко след почивката. Той вкара четвъртия си гол в шампионата в 77-та минута, с което донесе заслужена точка за Фортуна.

"Треньорът ни каза да се опитаме да спечелим този мач, защото няма какво да губим. В крайна сметка, можем да се радваме на точката. Ако имахме малко повече късмет, можеше и да стигнем до обрат", каза Шахин.