Фортуна е новият член на Бундеслигата, няма да преиграва мача с Херта

Срещата-реванш от баража за германската футболна Бундеслига между Фортуна (Дюселдорф) и гостуващия Херта няма да бъде преиграван, съобщи ДПА.

Това реши Спортният съд към Германския футболен съюз след заседание във Франкфурт на Майн.

Скандалният двубой на 15 май беше прекъснат за 21 минути, след като феновете на домакините нахлуха на терена в шестата минута на добавеното време, заблудени, че главният арбитър Волфганг Щарк е дал последния съдийски сигнал.

В последствие запалянковците бяха изведени от терена и последните 93 секунди от срещата бяха доиграни, но от Херта внесоха жалба и поискаха преиграване.

Столичани загубиха първия мач с 1:2 като домакин, а в реванша изравниха за 2:2 пет минути преди края на редовното време, като още един гол щеше да им бъде достатъчен за оставане в елита, припомня БТА.