Фортуна Дюселдорф се измъкна от опасната зона след първа домакинска победа

Новакът Фортуна Дюселдорф записа първа домакинска победа за сезона след успех с 2:0 над Хамбургер в първи мач от 13-ия кръг на Бундеслигата.

Фортуна стигна до трите точки след голове на австралиеца Роби Крус и на резервата Щефан Райзингер в 63-а минута. Крус откри резултата в самия край на първата част с втория си гол за сезона след грешка на Хьон-Мин Сон.

Щефан Райзингер покачи на 2:0 в средата на второто полувреме след солова акция. Успехът над Хамбургер прекъсна серията от седем мача без победа на Фортуна и и измъкна отбора от Дюселдорф от опасната зона. Тимът вече заема 13-о място с 14 точки.

Хамбургер допусна първа загуба като гост в последните пет мача и заема 9-о място със 17 точки. Освен поражението, Хамбургер загуби за неопределен период и звездата си Рафаел ван дер Ваарт, който напусна терена в 32-а минута заради контузия на бедрото.