Фортуна (Дюселдорф) с важна крачка към промоция в Бундеслигата

снимка: bundesliga.de

Фортуна (Дюселдорф) вече е една стъпка по-близо до участие в Бундеслигата през следващия сезон, след като се наложи с 2:1 над Херта в първи плейофен мач.

Херта завърши на 16-о място в германския елит, а въпреки силното начало, Фортуна не успя да спечели директна промоция и се задоволи с 3-ото място и участието в този бараж. Роман Хубник даде аванс на берлинчани в 19-ата минута, но през второто полувреме гостите от френската граница обърнаха развоя в своя полза.

Томас Брьокер изравни в 64-ата минута, а защитникът на домакините Адриан Рамос си вкара автогол в 71-ата. Втората среща е във вторник на ултра-модерния стадион в Дюселдорф. "Това е само един мач, има и още един. Но победата е фантастична.

Днес беше наистина специален ден за нашия отбор. Всички хвърлихме много усилия, включително и аз на тъчлинията. Виждате, че се изпотих като прасе, заяви с усмивка пред телевизионните камери треньорът на гостите от Дюселдорф Норберт Майер. Ако общият резултат е равен след двата мача, то отборите ще играят продължения, а при ново равенство ще се изпълняват дузпи.

Херта се върна миналата година в Бундеслигата от втора дивизия, докато Фортуна вече 15 години чака своя шанс. Клубът в един момент стигна за няколко години и в трета лига, но ръководството не губи никакво време, построи нов стадион, един от най-красивите в страната. Те ангажираха и работливия специалист Норберт Майер, който преди това класира Дуисбург в елита.

Гостите от Дюселдорф можеха да открият резултата още в първите 10 минути, но вратарят на Херта Томас Крафт спаси удара на капитана на Фортуна Андреас Ламберц. В 19-ата минута обаче Хубник надигра Брьокер при центриране на Бен Хатира от корнер и откри резултата.

През второто полувреме обаче Брьокер си го върна, след като излъга трима защитници на берлинчани, включително и Хубник, и изравни. След това гостите натиснаха здраво и стигнаха до победата, макар и малко случайно. След центриране от фаул на Кен Илсо Адриан Рамос не успя да изчисти топката и я прати в собствената си врата за 1:2.