Форлан и компания изпуснаха Бразилия, "селесао" ликува с пореден финал (ВИДЕО И СНИМКИ)

Бразилия се превърна в първия финалист на Купата на Конфедерациите, след като в зрелищен и инфарктен двубой надигра много трудно шампиопнът на Южна Америка Уругвай с 2:1 на "Минейрао".

Срещата можеше да започне отлично за гостите, но Форлан пропусна дузпа в 15'. Това вдигна Бразилия, която вкара чрез Фред в 41'.

Кавани върна равенството на старта на втората част, но когато всичко очакваха продължения, в 86' Паулиньо с глава донесе ценната победа за Бразилия, която за второ поредно издание стига до финалния двубой в турнира. Това е и 5-и финал за "страната на кафето".

Утре ще стане ясен и съперникът, срещу когото "селесао" ще се изправи във финала. В другия полуфинал се изправят финалистите от последното европейско първенство Испания и Италия.

Двата отбора започнаха равносилно двубоя, но пресата на Уругвай даваше резултат и бразилците не можеха да се възползват от бързите си играчи в предните позиции. Защитата на домакините пък не действаше успешно и често бъркаше в изнасянето на топката.

Тези фактори доведоха до 15', когато при центриране от корнер Луис наруши правилата срещу Диего Лугано и съдията отсъди дузпа в полза на гостите. Зад топката застана Диего Форлан, но Сесар уцели ъгъла и направи великолепно спасяване - все още 0:0.

След пропусната дузпа домакините заиграха по-добре, но Сесар отново трябваше да се намесва при опасен удар на Суарес. Това обаче бе последното положение за гостите, докато разнообразната игра в атака на "селесао" носеше повече опасност за Муслера.

Така дойде 41', в която Паулиньо даде феноменален 30-метров пас към Неймар в наказателното поле. Новата перла в селекцията на Барса овладя брилянтно на гърди и се освободи от двама. Муслера парира опита му за удар, но Фред стигна пръв до топката и насочи топката неспасяемо в мрежата - 1:0 за Бразилия.

Второто полувреме обаче започна по ужасен начин за домакините - в 48' се получи страхотно разбъркване в наказателното поле на "селесао", а Давид Луис на два пъти не успя да избие. Коженото кълбо се озова в краката на Кавани, който с мощен диагонален удар отдясно вкара страхотно попадение и изравни резултата - 1:1 на "Минейрао".

След гола Бразилия се стъписа и Уругвай можеше да отбележи на два пъти, но Сесар се намеси отлично при удари на Кавани и Суарес, а Тиаго Силва за малко не си отбеляза автогол. На мястото на Хълк пък се появи Бернард, който раздвижи играта.

Първо, той премина лесно през Годин и даде топката на Фред, който в отлична позиция стреля високо в аут. В 69' отново резервата бе част от страхотна триходова комбинация, която позволи на Неймар да получи в наказателното поле, но Муслера спаси.

Кавани пък отново получи шанс да стане герой за своите, но от 11 метра не успя да преодолее Сесар. В заключителните минути двата тима си размениха няколко много скоростни атаки, но голове не падаха.

Въпреки това настъпи 86', която коренно промени изцяло развоя на последните секунди - опри изпълнение на втори пореден корнер Неймар центрира към далечната греда, където Касерес изпусна Паулиньо, който с глава прониза Муслера - 2:1 и стадионът избухна в неистова радост.

В заключителните минути Уругвай натисна здраво, а Неймар беше заменен от Данте, за да помага в защита. Гостите обаче не успяха да нанесат решителен удар и така Бразилия е първият финалист за Купата на Конфедерациите.