Фопапедрети на Василева поведе в шампионската серия на Италия

снимка: fivb.org

Женският отбор на Норда Фопапедрети (Бергамо), където играе българската националка Елица Василева, постигна важен успех в първата среща от финалната серия в първенството на Италия.

Като гости на МЦ-Карнаги (Вила Кортезе), Ели и съотборничките и спечелиха с 3:1 (25:20, 25:21, 18:25, 25:17) и поведоха с 1:0 победи в спора за шампионската титла.

Българката не бе сред титулярните седем състезателки на тима от Бергамо за мача. Тя влезе в игра от ъгъла през третия и четвъртия гейм и завърши с 2 точки (1 ас, 1 атака при 13% успеваемост) и 100% добро и 50% перфектно посрещане.

Във втория мач от серията, която се играе до 3 победи, Фопапедрети отново гостува. Срещата е утре вечер от 21:30 часа българско време.