Фо-Поре отпада за Вечното дерби

Защитникът на ЦСКА Жереми Фо-Поре не успя да се възстанови и отпадна от групата за Вечното дерби срещу Левски за Купата на България в четвъртък.

Заради травма бранителят не игра при 7:0 срещу "Любимец", но се очакваше да бъде на линия. Също с контузия е и Ангел Грънчов, което свежда до минимум опциите на Стойчо Младенов за защитата.

Стигне ли се до принудителна ротация в отбраната, треньорът трябва да преквалифицира друг футболист.

Вероятно мястото на Фо-Поре отляво на отбраната ще бъде заето от Венцислав Василев, пише вестник "Труд". Французинът дойде след началото на сезона, но не се представя особено убедително. Юношата Петър Витанов попадна в групата на ЦСКА за дербито.

Дефанзивният халф дебютира с асистенция в професионалния футбол срещу "Любимец". На "Армията" очакват вече традиционното финансово стимулиране преди важен мач. След нулевото равенство в първия дуел с "Левски" интригата за крайния победител, който ще срещне "Ботев" на четвъртфиналите, е отворена.

Отстранят ли "сините", футболистите на ЦСКА със сигурност ще получат специален коледен бонус, който едва ли ще бъде определен преди двубоя. Рекордно кратка зимна почивка ще имат "червените". Още на 4 януари всички трябва да се строят за медицински изследвания на "Българска армия".

А два дни по-късно стартира първият подготвителен лагер в Гърция. Срокът за почивка се съкращава още повече при повечето от чужденците, които имат дълги пътувания.