Флуминензе взе глътка въздух след инфарктна победа над Сао Пауло

снимка: fluminense.com.br

Миналогодишният шампион на Бразилия Флуминензе вкара в последната минута и се наложи с 2:1 над Сао Пауло, като този успех изведе отбора от зоната на изпадащите в първенството. Точен беше защитникът Гум, който се разписа с глава в 90-ата минута, за да осигури важната за оцеляването победа на стадион "Маракана".

С този успех Флу, който е шампион на страната и през 2010-а година, се придвижи на 15-о място с 42 точки, с 1 над първия под чертата Коритиба.

Васко да Гама остава под сериозната угроза да излезе от елита след 0:0 като гост на Коринтианс. Този резултат остави четирикратните първенци на страната на 18-о място от 20 отбора с 38 точки три кръга преди края.

В същото време Крузейро, който спечели предсрочно титлата в сряда, завърши 2:2 с Понте Прета, предпоследен в Лигата. Срещата се игра на стадиона в Уберландия, тъй като новите шампиони са наказани за три мача с лишаване от домакинство.

След удачния резултат, постигнат в последния момент, някои от играчите на Флуминензе паднаха на колене от радост под бурните овации на 40 хиляди техни фенове на легендарния бразилски стадион.

Велитон откри резултата за гостите от Сао Пауло в 18-ата минута, а десният защитник Жеан изравни само след седем минути със своя първи гол през този сезон.

Гостите от Сао Пауло дадоха почивка на някои от основните си футболисти, защото се подготвят за полуфинал в турнира Копа Судамерикана. Иначе в първенството те са 8-и с 49 точки.

Продължава битката за 2-ото място, като за момента то се заема от Гремио. Отборът от Порто Алегре се наложи на собствен терен с 2:1 над Фламенго с две попадения на Макси Родригес, който беше точен в 61-ата и в 88-ата минути, информира БТА.

Гояш е на 3-о място с 59 точки, на 1 от Гремио след успех с 3:1 над Интернасионал. Гостите от Порто Алегре поведоха в 20-ата минута, но след 6 Валтер изравни. След това Рафаел Моура получи червен картон и остави Интернасионал с 10 човека на терена, което улесни Уго и Рони, отбелязали за 2:1 и 3:1 в последните 15 минути на срещата.

Новият шампион Крузейро води със 75 точки, а на 4-а позиция е Атлетико Паранаензе с 58.