Флуминензе пропусна да увеличи аванса си на върха

снимка: fluminense.com.br

Лидерът Флуминензе завърши 2:2 като домакин срещу преследвача Гремио в мач от 31-ия кръг на бразилското футболно първенство, предаде БТА.

Възпитаниците на Абел Брага прекъснаха серията си от пет поредни победи в надпреварата, но с 69 точки запазиха аванса си от 9 точки на върха пред Атлетико Минейро, който също постигна 2:2 срещу Сантос като гост. Гремио остана трети с 58 точки седем кръга преди края на сезона.

На олимпийския стадион "Жоао Хавеланж" гостите откриха резултата в 55-ата минута, когато бившият полузащитник на Манчестър Сити Елано Блумер вкара от фаул от границата на наказателното поле с шут по тревата.

Само четири минути по-късно централният бранител Дигао изравни след центриране от корнер на Тиаго Невеш, а след още четири минути Рафаел Собис изведе Флуминензе напред с хубав удар от 25 метра.

Наставникът на гостите Вандерлей Люксембурго опита да обърне мача и веднага след второто попадение на съперника той пусна в игра Марсело Морено. Боливийският нападател обаче остана на терена по-малко от минута, след като получи заслужен директен червен картон за удар без топка срещу Собис.

С числено намален състав Гремио стигна до изравняване в 85-ата минута с гол на ветерана Зе Роберто.

Атлетико Минейро навакса два гола пасив и стигна до 2:2 като гост на Сантос. Езекил Миралес откри още в първата атака, а десет минути по-късно Неймар удвои за домакините. Бернард и Жо обаче изравниха още до 27-ата минута, но повече голове в срещата не паднаха.

Коринтианс, който няма шансове да защити титлата си, загуби с 0:2 при гостуването си на Крузейро и падна на осмо място с 43 точки.

Рекордьорът по шампионски титли Палмейрас прекъсна серията си от три поредни загуби сред 1:0 като гост на Баия и запази надежди да избегне изпадането. Осемкратният първенец на Бразилия победи пряк конкурент в борбата за оцеляване и се изкачи на 17-о място с 29 точки, на 6 точки от спасителната зона.