Флуминензе докосва титлата в Бразилия (ВИДЕО)

Флуминензе направи нова крачка към титлата в бразилското футболно първенство след драматична победа с 2:1 над гостуващия Понте Прета в мач от 30-ия кръг. Възпитаниците на Абел Брага записаха пети пореден успех в надпреварата и с 68 точки запазиха аванса си от 9 точки пред Атлетико Минейро осем мача преди края на кампанията.

Луан изведе гостите напред още в първата атака, но Флуминензе отбеляза два гола в последните десет минути и стигна до обрат. Домакините се възползваха по отличен начин от числения превес, който получиха в 73-ата минута след втори жълт и червен картон на Вендел.

В 80-ата минута капитанът Фред изравни от спорна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Луан в наказателното поле. След ново спорно нарушение пред наказателното поле на гостите минута преди края Вагнер центрира и Гум с глава донесе успеха на Флуминензе, който за последно спечели шампионата през 2010 година.

Вторият в класирането Атлетико Минейро също получи ранен гол, но стигна до късен обрат при домакинството си на Спорт Ресифе. Уго даде аванс на гостите след четвърт час игра, но резервата Леонардо изравни в 76-ата минута след асистенция на Роналдиньо.

Отново Леонардо вкара в добавеното време, за да донесе победата на тима си. Гремио изостана на 11 точки зад лидера, след като допусна изравняване в последните секунди за 1:1 при домакинството си на Ботафого.

Шампионът Коринтианс остана седми с 43 точки след равенство 1:1 като гост на Португеза. Така отборът на старши треньора Тите вече загуби и теоретични шансове да защити титлата си, след като изостава на непреодолимите 25 точки от върха.

Рекордьорът по трофеи Палмейрас пък е все по-сериозно застрашен от изпадане. Осемкратният първенец на Бразилия загуби с 0:1 при гостуването си на Наутико, информира БТА. С третото си поредно поражение възпитаниците на Жилсон Клейна останаха на 18-о място с 26 точки, на 9 точки от спасителната зона.