Флорида се утвърди на върха в Югоизточната дивизия

Флорида победи гостуващия Уинипег с 2:1 и се утвърди на върха на Югоизточната дивизия на Националната хокейна лига. Крис Ферстеег и Шон Бергенхайм се разписаха за домакините, които събраха 59 точки и имат 3 точки аванс пред Вашингтон, информира БТА. Брайън Литъл вкара за Уинипег.

Вратарят Ярослав Халак спаси 22 шайби и записа пети шутаут за сезона и 21-и в кариерата си при успеха на Сейнт Луис над гостуващия Лос Анджелис с 1:0. Джейми Лангенбрунър отбеляза единственото попадение във втората част, а Сейнт Луис няма загуба в редовното време вече два месеца. С успеха тимът се изкачи на второ място в Централната дивизия с 67 точки, само на 4 точки от лидера в лигата Детройт.

Жарим Игинла се отличи с гол и асистенция при победата на Калгари над гостуващия Чикаго с 3:1. Оли Йокикен и Джей Баумийстър също се разписаха за домакините. Брент Сийбрук вкара за Чикаго, който допусна пето поредно поражение.

Най-слабият отбор в лигата Кълъмбъс се наложи с 3:2 след продължение над домакина Анахайм. Дерик Брасар донесе успеха 65 секунди преди края на допълнителното време с втория си гол в мача. Джеф Картър също се разписа, а Кълъмбъс прекъсна серия от шест поредни загуби. Теему Селане вкара два пъти за Анахайм и вече има 655 попадения в кариерата си за тима.

Марк Ийтън се разписа в средата на продължението при победата на Ню ЙОрк Айлендърс в Отава с 2:1. Ийтън вкара за първи път от 2009 година. Зак Смит изведе канадците напред в края на втората част, но в началото на третата третина Мат Мартин изравни.