Фламенго стана шампион на Рио де Жанейро

Фламенго вкара в добавеното време за крайното 1:1 срещу Васко да Гама и спечели титлата в щатския шампионат на Рио де Жанейро за рекордния 33-и път.

Халфът Марсио Араухо реализира в първата минута на продължението, за да изведе тима до пета титла в последните осем сезона и първа от 2011-а година насам.

Васко откри резултата в мача на стадион "Маракана" чрез полузащитника Дъглас четвърт час преди края, въпреки това не е печелил шампионската титла на щата от 2003-а година. В допълнителните минути на решителния двубой Араухо се разписа при добавка след удар в гредата.

Васко да Гама е печелил щатската титла общо 22 пъти. В първенството на Сао Пауло шампион стана отборът на Итуано, който победи Сантос с дузпи със 7:6. В редовното време Сантос победи с 1:0.

Вратарят Вагнер спаси седмата дузпа и има решителен принос за спечелването на първа голяма титла за Итуано на пълния с привърженици на Сантос стадион "Пакаембу".

В щата Рио Гранде до Сул първенец стана Интернасионал Порто Алегре, който надигра с общ резултат 6:2 състава на Гремио. Втората среща между големите местни съперници завърши с успех 4:1 в полза на Интер.

В щата Минас Жерайс титлата беше спечелена от Крузейро, който завърши наравно 0:0 срещу Атлетико Минейро. Крузейро триумфира и в шампионата на Бразилия през миналия сезон.