Фламенго и Атлетико Минейро не успяха да победят

снимка: fluminense.com.br

Флуминензе победи Фламенго с 1:0 като гост в мач от 27-ия кръг на бразилското футболно първенство. Така възпитаниците на Абел Брага събраха 59 точки и увеличиха аванса си на върха на класирането на 6 точки пред втория Атлетико Минейро, който стигна само до 1:1 при гостуването си на Португеза.

Фред реализира единственото попадение в дербито "Фла-Флу", след като засече от десетина метра центриране на Деко в 18-ата минута. Тиаго Невеш от домакините на два пъти нацели гредите, а вратарят Диего Кавалери спаси лидера от късно изравняване, след като отрази дузпа на Дарио Ботинели в 87-ата минута.

В последната минута пък гол на Вагнер Лав беше отменен заради засада. Фламенго завърши мача с 10 души след втори жълт и червен картон на бранителя Рамон след грубо нарушение срещу Маркос Жуниор в добавеното време, информира БТА.

"Имахме достатъчно добри положение да изравним и дори да обърнем мача, но не успяхме да се възползваме от положенията си, а и късметът не беше с нас. Фламенго заслужаваше поне равенство, което щеше да бъде по-справедливо", коментира Лав.

Атлетико Минейро продължи слабото си представяне и записа четвърти пореден мач без успех срещу Португеза. Възпитаниците на Кука все пак се добраха до изравнително попадение в средата на втората част чрез Бернард и удържаха точката, въпреки че играха с човек по-малко в последните 20 минути заради втори жълт и червен картон на Леонардо Силва.

Гремио също изостана на третото място с 50 точки, след като постигна трето поредно равенство след 1:1 срещу гостуващия Сантос. Бившият полузащитник на Байерн (Мюнхен) Зе Роберто асистира за попадението на Уерли в 34-ата минута, с което домакините поведоха.

В 53-ата минута звездата на гостите Неймар получи червен картон за удар на съперник без топка, но малко по-късно след точен изстрел на Бруно Родриго. Гремио също завърши мача с 10 души след червен картон на резервата Лео Гаго в добавеното време.

Бившият плеймейкър на Олимпик (Лион) Жуниньо Пернамбукано вкара гол и асистира за другите два на Луан Тейшейра и Карлос Тенорио при успеха на Васко да Гама с 3:1 над гостуващия Фигейрензе. Тимът на Васко, вицешампион от миналия сезон, е четвърти в подреждането с 47 точки.

Палмейрас разби гостуващия Понте Прета с 3:0 и запази надежди за оставане в елита. Момчетата на Жилсон Клейна записаха втори пореден успех и с 26 точки вече се доближиха само на 3 точки от спасителната зона. Ернан Баркос вкара две ранни попадения, а МАркос Асунсао оформи успеха след час игра.