Фиорентина вгорчи дебюта на Кейлор Навас

Новият вратар на еврошампиона Реал Мадрид – Кейлор Навас – изрази разочарованието си от факта, че неофициалният му дебют с екипа на „белия балет“ бе помрачен в приятелския мач срещу Фиорентина, след като „виолетовите“ спечелиха изненадващо с 2:1.

Не за първи път Реал Мадрид си пати от италиански отбор по време на предсезонната си подготовка. На приятелския турнир в САЩ „кралския клуб“ направи 1:1 с Интер, след което загуби с дузпи, а в последствие бе сразен и от Рома с 1:0.

Германският нападател на Фиорентина Марио Гомес с глава разпечата вратата на Навас за първи път в 27-ата минута, с което изравни резултата на 1:1. В 4-ата Кристиано Роналдо бе открил в полза на „белия балет“.

С една от редките си атаки след почивката Маркос Алонсо наказа неадекватни действия в защита на еврошампионите и простреля Навас за крайното 1:2. Националният вратар на Коста Рика опита да избие топката, но не можа да ѝ попречи да премине голлинията.

След края на срещата Навас сподели, че очаквал с нетърпение мача и сезона като цяло, поради което останал крайно незадоволен от резултата. В първия официален двубой за сезона на Реал Мадрид – финала за Суперкупата на Европа – титуляр на вратата бе Икер Касияс, макар още да не е ясно как ще процедира Карло Анчелоти занапред в това отношение.