Фиорентина тръгна с победа срещу Катания

Фиорентина стартира с победа новия сезон в Серия А след успех у дома с 2:1 срещу Катания в последния мач от първия кръг на италианското калчо.

И трите гола в мача паднаха в първия половин час игра. Фиорентина поведе с гол на национала Джузепе Роси в 14-ата минута, но гостите изравниха чрез Пабло Бариентос в 22-ата минута.

Кулминацията в мача настъпи в 28-ата минута, когато Давид Писаро пое лошо отбита топка, преодоля двама защитници на Катания и с мощен удар в горния десен ъгъл донесе трите точки за Фиорентина. Така Писаро се реваншира за грубата си грешка, която допусна при изравнителния гол за Катания.

За Фиорентина игра бившият нападател на Байерн Мюнхен Марио Гомес, който обаче направи няколко пропуска в дебюта си в Серия А. Гомес удари греда преди почивката, а през второто полувреме отново се отличи с пропуснати положения.